SUPy Jobe z serii Aero
SUPy Jobe z serii Aero
0/2/cc6d06b5_deski_jobe_-_aero_series.JPG
Pompowane deski SUP z serii Jobe Aero to jedne z najlżejszych desek na rynku. Nasze deski Stand Up Paddle projektujemy zgodnie z najnowszymi metodami konstrukcyjnymi i technikami produkcyjnymi. Dwie warstwy PVC w środku zawierają jedną z najważniejszych innowacji: Poddanie dolnej i górnej warstwy deski SUP procesowi prelaminacji sprawia, że warstwy te są wyjątkowo trwałe. Dzięki tej technice, przy nakładaniu drugiej warstwy wzmocnionego PVC na pierwszą nie ma konieczności stosowania kleju.
 
sup22_3.JPG
 
Na przestrzeni lat poczyniliśmy znaczący postęp w realizacji naszych konstrukcji i projektów. Wynikiem naszej pracy są 2 serie pompowanych desek SUP – seria Aero oraz seria Premium Aero. Obie serie różnią się od siebie, a pierwsza różnica dotyczy podłużnic. Deski z serii Premium posiadają 2 podłużnice (zarówno na górze, jak i na dole), dzięki czemu charakteryzują się wyjątkową sztywnością. Seria Aero posiada tylko jedną podłużnicę (na górze).
 
deski_jobe_-_aero_series.JPG
 
Seria Premium odzwierciedla naszą filozofię projektowania – „Form Follows Function” (forma musi iść w parze z funkcjonalnością). Taśma ochronna jest zintegrowana z liną typu Bungee i D-Ringami, co zapewnia elegancki wygląd oraz praktyczność. Posiada również uchwyt na kadłub i ogon, co ułatwia wyciąganie deski SUP z wody. Kolejną znaczącą różnicą jest to, że seria Premium posiada w zestawie wiosło z włókna szklanego, natomiast w serii Aero dostarczane jest wiosło aluminiowe.
 
deski_jobe_-_premium.JPG
 
Powód, dla którego stworzyliśmy dwie linie desek, jest prosty – deski SUP z linii Premium to deski, które polecamy każdemu. ALE nie jest to tani sprzęt, a niektóre osoby nie chcą przeznaczać tak pokaźnego budżetu na deskę SUP, ponieważ mają w planie korzystać z niej wyłącznie do użytku rekreacyjnego. Dlatego stworzyliśmy serię Aero, która sprawdza się idealnie dla osób z ograniczonym budżetem, zapewniając jednocześnie wysoką jakość, charakterystyczną dla Jobe SUP.
 
Technologia drop-stitch
 
„Wewnętrzne” warstwy są ze sobą łączone niezliczoną ilością nylonowych nici. Jest to proces drop-stitch, dzięki któremu deska zyskuje odpowiedni kształt, a czynności takie jak spuszczanie z niej powietrza, zwijanie oraz transport w wybrane przez Ciebie miejsce są prostsze.
Technologia X-Dropstitch
Udoskonaliliśmy naszą technologię łączenia na gorąco poprzez zmianę wzoru aplikowania nylonowych nici wewnątrz Aero SUP. Nici te są teraz aplikowane krzyżowo (wzór X), co zapewnia jeszcze większą sztywność i pozwala „odchudzić” konstrukcję deski o 1 kg.
 
Technologia klejenia na gorąco
 
W wewnętrznej konstrukcji naszej gamy desek Aero Sup zastosowaliśmy gęstą sieć nylonowych nici, połączoną z solidną tkaniną powlekaną PVC za pomocą technologii laminowania na gorąco. Proces ten polega na laminowaniu powleczenia drop-stitch od wewnątrz aż do kolejnych warstw za pomocą kontrolowanego ciepła generowanego przez maszynę, co pozwala wyeliminować ewentualne ludzkie błędy i wady. Jako, że nie jesteśmy zainteresowani produkcją desek jednowarstwowych, zastosowaliśmy warstwę wzmocnienia typu drop stitch, aby chronić tkaninę bazową oraz drugą warstwę wzmocnienia typu drop stitch, z myślą o uzyskaniu maksymalnej wytrzymałości deski. Na wierzchu tych warstw stosowana jest nylonowa podstawa pokryta PVC, aby zapewnić naszym deskom Aero jak najwyższą trwałość. Wszystkie warstwy są doskonale połączone dzięki procesowi klejenia na gorąco wykonywanego przez zaawansowane technologicznie maszyny w kontrolowanych warunkach, co w porównaniu z tradycyjnymi metodami tworzenia konstrukcji dwuwarstwowych pozwala „odchudzić” konstrukcję deski o 2 kg. Połączenie wszystkich wspomnianych procesów zapewnia idealną kombinację kształtu, estetyki, trwałości i masy. Dodatkową zaletą jest fakt, że technologia klejenia na gorąco pozwala ograniczyć zużycie kleju, co jest lepsze dla środowiska.
 
Krótko mówiąc, deski Jobe Aero są o 2 kg lżejsze, sztywniejsze, mocniejsze, zachowują swój kształt, lepiej unoszą się na wodzie, są bardziej szczelne i co najważniejsze – super wytrzymałe.
 
SUP_Overview_Collection(1).jpgsup22_2.JPGe-duna_2.JPG
 
Po więcej szczegółów oraz ofertę zapraszamy do kontaktu:
 
Damian Wawrzyn
Tel.: +48 506 813 476
damian.wawrzyn@taurus.gda.pl