Taurus Sea Power

Blog

Przygotowanie jachtu do sezonu - od czego zacząć?

Prawdopodobnie niewielu jest ludzi, którzy nie cieszyliby się z nadejścia wiosny. Wyższymi temperaturami i dłuższym dniem cieszą się zwłaszcza wodniacy, dla których pora ta oznacza przygotowywanie jachtów do zwodowania. O czym należy pamiętać?

Czy pływanie jachtami i łodziami motorowymi wymaga posiadania patentu?

Wiele osób marzy o spędzeniu urlopu na jachcie. Nie zależy im nawet na karaibskich krajobrazach – nasze polskie Mazury są wystarczająco piękne, by zaznać uroków „życia na wodzie”. Niewiele z nich wie jednak, że to marzenie jest całkowicie możliwe do zrealizowania. Wiele firm oferuje wynajem jachtów od późnej wiosny, aż do wczesnej jesieni, a pływać nimi mogą nawet osoby nieposiadające patentu. Jak to możliwe?

Zima bez ograniczeń ze skuterami śnieżnymi

Ferie zimowe, święta, urlop wypoczynkowy czy weekend we dwoje to tylko jedne z licznych okazji nadarzających się zimową porą, które zachęcają do poszukiwania aktywnych, kreatywnych sposobów spędzenia wolnego czasu. Możliwości jest wiele: zaprzęgi, kulig, narty, snowboard oraz cieszące się ogromną popularnością skutery śnieżne.

Czy jazda na skuterze śnieżnym jest trudna?

Zimowe szaleństwo może przybierać różne formy: od bitwy na śnieżki, przez jazdę na nartach i snowboardzie, aż po korzystanie z zaawansowanych maszyn takich jak skuter śnieżny. Wiele osób zaczynających swoją przygodę z taką formą aktywności zastanawia się jednak, czy jazda na skuterze śnieżnym jest trudna? I dlaczego tak duże znaczenie ma dobry sprzęt? W naszym artykule odpowiadamy na te i inne pytania.

Czym powinny wyróżniać się profesjonalne skutery śnieżne?

Jazda skuterem śnieżnym to aktywność, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego! Ten nowoczesny sport potrafi bowiem dostarczyć wielu emocji, które zamieniają zwykły wypad w niezapomnianą przygodę. Aby jednak jazda skuterem śnieżnym rzeczywiście była przyjemnością, niezwykle ważne jest korzystanie z wysokiej jakości sprzętu. Jak rozpoznać profesjonalną propozycję? I jak dobrać model, który będzie spełniał nasze oczekiwania? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Budowa skutera śnieżnego

Przemierzanie dzikich bezdroży skuterem śnieżnym wśród zimowej scenerii to bez wątpienia niesamowite przeżycie, dające poczucie ogromnej satysfakcji i wolności. Każdy, kto choć raz zazna tych emocji, już nie wyobraża sobie zimowego szaleństwa bez jazdy na skuterze śnieżnym. Jednak zanim zdecydujesz się na pierwszą przejażdżkę lub zakup skutera poznaj jego budowę i różnice między poszczególnymi typami.