Taurus Sea Power

Blog

5 głównych zalet łodzi motorowych

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że łodzie motorowe z roku na rok zyskują sobie w Polsce coraz więcej miłośników. I nic w tym dziwnego! Poznaj 5 głównych zalet łodzi motorowych, przez które tak wiele osób traci dla nich głowę.

Co wchodzi w skład podstawowego wyposażenia łodzi motorowej?

Pływanie łodzią motorową dla jej właściciela powinno być czystą przyjemnością, a nie obozem przetrwania. Musi on czuć się na swojej jednostce pewnie wiedzieć, że podczas przemierzania akwenów niczego mu nie zabraknie. Jeśli chodzi polskie prawo, wśród obowiązkowego wyposażenia łodzi znajdują się przede wszystkim akcesoria zapewniające wodniakom bezpieczeństwo. Co do nich należy?

Możliwości nowoczesnych łodzi motorowych - co warto wiedzieć?

Jeszcze do niedawna większości Polaków „urlop na łodzi” kojarzył się z kursem żeglarstwa lub wyczarterowaniem jachtu ze skipperem. Samodzielne przemierzanie szlaku mazurskich jezior bez uprawnionej osoby lub bez patentu było nie do pomyślenia – za prowadzenie łodzi bez uprawnień groził wysoki mandat. Obecnie jednak wiele się zmieniło. Nowoczesne łodzie motorowe są stosunkowo proste w obsłudze, a prawo przewiduje możliwość kierowania nimi bez patentu, jednak pod pewnymi warunkami.

Pierwsza przygoda na wodzie. Od czego zacząć?

Wiele osób myśli, że pływanie jachtem motorowym po mazurskich jeziorach to rozrywka zarezerwowana tylko dla bogaczy. Chociaż marzą one o tym, by chociaż raz zakosztować życia na wodzie, nie wiedzą, jak zabrać się za realizację pomysłu. To nic trudnego! Aby wypożyczyć jacht motorowy na kilka dni, nie trzeba mieć patentu żeglarskiego. Z jego prowadzeniem po mazurskich jeziorach poradzi sobie każdy, a koszt wypożyczenia łodzi rozłożony na dwie rodziny, wynosi tyle samo, ile wakacje w średniej jakości hotelu w Egipcie.

Przygotowanie jachtu do sezonu - od czego zacząć?

Prawdopodobnie niewielu jest ludzi, którzy nie cieszyliby się z nadejścia wiosny. Wyższymi temperaturami i dłuższym dniem cieszą się zwłaszcza wodniacy, dla których pora ta oznacza przygotowywanie jachtów do zwodowania. O czym należy pamiętać?

Czy pływanie jachtami i łodziami motorowymi wymaga posiadania patentu?

Wiele osób marzy o spędzeniu urlopu na jachcie. Nie zależy im nawet na karaibskich krajobrazach – nasze polskie Mazury są wystarczająco piękne, by zaznać uroków „życia na wodzie”. Niewiele z nich wie jednak, że to marzenie jest całkowicie możliwe do zrealizowania. Wiele firm oferuje wynajem jachtów od późnej wiosny, aż do wczesnej jesieni, a pływać nimi mogą nawet osoby nieposiadające patentu. Jak to możliwe?