Trzecia runda Gepa Logistics Super Rally - Morawica zmian...
Trzecia runda Gepa Logistics Super Rally - Morawica zmian...
8/1/375c5d52_plakat_obciety.jpg
To trzecia już edycja Gepa Logistics Super Rally w Morawicy, tym razem pod znakiem super zmian. W sobotni poranek, ze startu honorowego zawodników wystartuje Burmistrz Miasta i Gminy Morawica Pan Marian Buras. Rok 2017 to przełom dla lokalnej społeczności - Morawica uzyskała prawa miejskie więc „ścigamy” się w mieście!
 
Druga super zmiana, to wielka niespodzianka – ku radości kibiców i dla samych zawodników – nowy Odcinek Testowy, w którym motocykliści, quadowcy, SSV’owcy i kierowcy samochodów terenowych przejadą torem motocrossowym, więc... zawodników czeka mega napięcie, bo hopy kuszą by powalczyć z grawitacją i zawsze licznie zgromadzonej publiczności pokazać co nieco. Tu porównamy kto dalej i wyżej lata po najlepszym w okolicy torze Brzezińskiego Klubu Motorowego „Racing”. Z drugiej strony, przypomina się stare powiedzenie „w powietrzu nie ma przyczepności więc nie przyspieszysz”, a tu liczy się czas!
 
Pozostaje jeszcze kwestia sztuki lądowania, z którą bywa różnie. Podobnie jak w skokach narciarskich, błąd na progu mści się okrutnie, ale w przeciwieństwie do narciarzy nadmiar odwagi nie jest tu wskazany, bo i kąty najazdów są typowe dla motocykli crossowych, które rządzą się swoimi prawami. Mimo wszystko, zapowiada się arcy ciekawie, bo doborowa stawka kierowców już widnieje na liście zgłoszeń, a i z całą pewnością uzupełnią ją miejscowi matadorzy z regionu o niesamowitych wręcz tradycjach i historii w polskim sporcie motocyklowym.
Tor BKM w Dębskiej Woli, to zarazem chyba najlepsze miejsce do kibicowania w promieniu kilkudziesięciu kilometrów. Wysokie hałdy pozwalają oglądać rywalizację na znacznym odcinku okrążenia! To wspaniałe miejsce, gdzie regularnie odbywają się motocrossy – m.in. Puchar Polski Południowej, cross-country motocyklowe – łącznie z rangą Mistrzostw Europy (w weekend poprzedzający Super Rally na trasie cross-country rywalizowało ponad 200 zawodników). Zatem, chcąc nie chcąc, duch tego sportu jest tam wszechobecny.
Tor powstał na terenach Kopalni Wapienia Morawica, gdzie wykorzystano hałdy odpadu kopalnianego. Zarząd Kopalni jest przychylny sportom motorowym – baza jednej z rund Mistrzostw Polski w Rajdach Enduro położona była na terenie samego zakładu.
Zapraszamy do Morawicy na Gepa Logistics Super Rally – Morawica 2017! Miasto i Gmina przejęła pałeczkę i lideruje w świętokrzyskim w sportach motorowych! 
 
W ramach serii GEPA Logistics Super Rally 2017 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power - zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad i SSV powalczą o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w III rundzie Pucharu Can-Am Super Rally.
 
Zapraszamy mieszkańców miasta i gminy Morawica do kibicowania oraz wzięcia udziału w konkursie fotograficznym pt. „Zostań gwiazdą fotografii” na najlepszą fotografię z tego wydarzenia (rozwiązanie konkursu 14 maja o 15:30 podczas zakończenia, adres na który można przesyłać zdjęcia: super.rally4x4@gmail.com). A tych, którzy chcieliby spróbować swych sił za kierownicą pojazdów SSV Can-Am Maverick, również zachęcamy do odwiedzenia bazy rajdu i zapisania się na jazdę testową.
Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: Gepa Logistics, Miasto i Gmina Morawica , TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can-Am, iXXL, Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, NTT System, Manta, Inflandia, Mudmaster.pl, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, JP Oils - Rock Oil Polska, Kager, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, MercedesAutoCentrum.pl, Czapki Kegel-Błażusiak, Moto-Ar Arkadiusz Szcześniak, Tor motocrossowy BKM „Racing” w miejscowości Dębska Wola, firma Tombet, Kopalnia Wapienia „Morawica”S.A., Pokoje gościnne for-pak.com w Morawicy.
Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4
 
Zapisy: http://www.super-rally.eu/users/register/
 
HARMONOGRAM 3. RUNDY GEPA LOGISTICS SUPER RALLY W MORAWICY (woj. świętokrzyskie)
12 - 14 maja 2017
 
Piątek, 12.05.2017:
15:00 - 21:00 - Rejestracja zawodników oraz badanie kontrolne pojazdów.
Klasy: Moto, Quad 2x4, Quad 4x4, SSV, SSV Turbo, Sport do 150 KM, Sport pow. 150 KM, Super Sport do 150 KM, Super Sport pow. 150 KM.
18:30 - Objazd trasy przez zgłoszone załogi.
20:30 - Odprawa zawodników w biurze imprezy.
 
Sobota, 13.05.2017:
9:00 - START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
 
Niedziela, 14.05.2017:
9:00 - START pierwszej załogi z bazy imprezy według listy startowej.
15:30 - Uroczyste zakończenie w Urzędzie Gminy w Morawicy (lub przed Urzędem - zależy od pogody), ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom III rundy GEPA Logistics Super Rally oraz zwycięzcom III rundy Pucharu Can-Am Super Rally. Rozstrzygnięcie konkursu "Zostań Gwiazdą Fotografii".
 
KLASY:
Moto
Quad 2x4
Quad 4x4
SSV (UTV)
SSV (UTV) Turbo
Sport (samochody seryjne) do 150 KM
Sport (samochody seryjne) pow. 150 KM
Super Sport (samochody modyfikowane) do 150 KM
Super Sport (samochody modyfikowane) pow. 150 KM
 
BIURO IMPREZY: 
Start do poszczególnych sekcji, odprawa zawodników, badania kontrolne, zapisy
Urząd Gminy w Morawicy
ul. Spacerowa 7
26-026 Morawica, woj. świętokrzyskie
mapa: https://goo.gl/maps/LQtsXSDHsfQ2
 
PARK MASZYN (300 metrów od biura imprezy):
Parking przy zalewie "Morawica"
ul. Spacerowa / Parkowa 
26-026 Morawica, woj. świętokrzyskie 
mapa: https://goo.gl/maps/NYDDqov4CUN2
 
SUPER_RALLY_Morawica_r3_2017_PLAKAT.jpg