Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM Dragon Winch 2016 – III runda już za kilka dni
Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM Dragon Winch 2016 – III runda już za kilka dni
7/1/45467dbb_jg_051.jpg
Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM Dragon Winch 2016 – III runda już za kilka dni
 
Już tylko kilka dni pozostało do rozpoczęcia tegorocznej finałowej rundy Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch. W dniach 21-23 października quadowcy powrócą w miejsce uważane od lat za świątynię polskiego offroadu. Mowa oczywiście o poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim.
Trudno sobie wyobrazić kalendarz najwyższych rangą zawodów quadowych bez rundy w tym niesamowitym miejscu. Uczestnicy Przeprawowego Pucharu Polski oraz Przeprawowych Mistrzostw Polski kochają poligon drawski za jego ogrom możliwości, które daje pasjonatom bezdroży. Jedną z jego najważniejszych zalet jest gigantyczna przestrzeń licząca ponad 36 tys. ha! 
Dodatkowy dreszczyk emocji dostarcza fakt, iż imprezy rozgrywane na czynnych poligonach wojskowych wiążą się z możliwością wystąpienia nagłej zmiany trasy rajdu, godzin zezwolenia wjazdu na poligon, a nawet opcją całkowitego odwołania zawodów. Prawdopodobieństwo wystąpienia nieprzewidzianych trudności znacznie wzrasta w przypadku obiektów, na których szkolą się żołnierze z całego świata. 
W roku 2014 start finału Przeprawowego Pucharu Polski musiał zostać przesunięty z powodu ćwiczeń artylerii wojsk amerykańskich. Przed rokiem harmonogram zawodów został całkowicie zmieniony w wyniku niezapowiedzianego odstrzału zwierzyny leśnej. Dziś już wiemy, że również w tym roku nie uda się rozegrać zawodów według wcześniejszych założeń. Tym razem zawodnicy nie będą mogli spędzić całej nocy i dnia na poligonie, ale nie oznacza to, że nie będą mieli okazji się wyjeździć. Biorąc pod uwagę warunki terenu, przygotowane przez liczne opady deszczu, możemy być niemal w 100% pewni, że zawodnicy odczują głęboko w kościach poligonową zaprawę quadową. 
Jednak pamiętajmy również, że zawodnicy Mistrzostw Polski to quadowi komandosi i niestraszny im żaden poligon. Liczy się jak najlepszy  wynik i o to będą z pewnością będą walczyć czołowi zawodnicy tabeli.
W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski największe szanse na zdobycie zaszczytnego tytułu mistrzowskiego ma zespół Pawła Deżakowskiego i Jarosława Witasa. „Zdeżak”, po zwycięstwie w Golubiu-Dobrzyniu powiedział: „…Uwielbiamy Drawsko i charakter odbywających się tam zawodów. Mamy szansę na tytuł i postaramy się jej nie zmarnować.” Dlatego możemy być pewni, że tanio skóry nie sprzedadzą i zrobią oni wszystko, aby sięgnąć po te trofeum.
Przed rokiem Jarek i Paweł musieli uznać wyższość zespołów Oskara Pieprzaka / Piotrka Kurka oraz Waldemara Bartkowiaka / Piotra Witczaka, którzy na koniec sezonu zdobyli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. W tym roku Pieprzak i Kurek zrezygnowali z udziału w zawodach quadowych. Team Bartkowiak oraz Witczak jest bardzo silny, traci jedynie 3 punkty do liderów tabeli. Pierwszą trójkę zamyka ekipa Diablo Club Team - Marcin Szynkiewicz oraz Andrzej Kozłowski, ze stratą 4 oczek do Zdeżaka i Witasa. Oni także mają szansę na zwycięstwo i zrobią wszystko, aby ją w pełni wykorzystać.
Według tabeli klasyfikacji pucharowej samotnie prowadzi Piotr Piwowarczyk z sumą 199 punktów. Jedynie dwa punkty mniej ma team Cezarego Wocha i Łukasza Łacha. Na miejscu trzecim po dwóch rundach plasują się Ireneusz Kuszczyński oraz Grzegorz Traczyk. Im udało się zebrać 194 punkty. 
Które drużyny staną się zwycięzcami Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 2016? Odpowiedź na to pytanie jest wciąż wielką niewiadomą. W rajdach przeprawowych może wydarzyć się wszystko, a zwłaszcza w takim terenie jak poligon drawski. Dlatego zawodnicy przygotowują siebie oraz swoje maszyny bardzo skrupulatnie, aby nic nie zawiodło. Wszystkiego dowiemy się po zakończeniu III rundy, która odbędzie się już w ten weekend.
 
Bądźcie z nami, śledźcie nasz fanpage i kibicujcie swoim faworytom. Do zobaczenia w Drawsku Pomorskim. Więcej informacji na stronie www.atvpolska.pl