Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017 nadchodzą!
Przeprawowe Mistrzostwa i Puchar Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017 nadchodzą!
8/1/99ce375c_PMP_PPP_ATV_PZM_2017.jpg
Już jedynie niecałe trzy tygodnie pozostały do rozpoczęcia kolejnego cyklu najbardziej prestiżowych i najlepiej zorganizowanych imprez quadowych w tej części Europy. Dokładnie 21 kwietnia w późnych godzinach wieczornych Jacek Bujański po raz pierwszy w tym roku uniesie flagę z szachownicą, dając tym samym sygnał rozpoczęcia Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec 2017.
 
Inauguracja tegorocznego sezonu rajdów przeprawowych, organizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców ATV Polska i Polski Związek Motorowy, nastąpi w bardzo dobrze znanym i uwielbianym przez quadowców ośrodku Natura Park w Bieszczadach. Quadowa śmietanka Polski powróci tam po roku nieobecności. Zmierzy się w tym miejscu  z zupełnie nowymi trasami i przeszkodami natury, okraszonymi w niektórych przypadkach „złośliwością” osób układających ich przebieg. Pewne jest, że nie zabraknie trawersów, które stanowią tak naprawdę kwintesencję górskiego offroadu. Jednakże w górach normą są także silne potoki oraz bagna z charakterystycznym dla tych terenów błotem, które mocno oblepia opony quadów, znacznie zmniejszając tym samym ich przyczepność. Tak naprawdę o ostatecznym charakterze i stopniu trudności trasy zdecyduje pogoda, która jak wszyscy wiemy potrafi być bardzo nieprzewidywalna. 
Jednak nie z trasą i przeszkodami zawodnicy będą toczyć najbardziej zaciętą walkę. Każdy, kto choć raz brał udział w Przeprawowych Mistrzostwach i Pucharze Polski ATV PZM wie, że na tych rajdach największą walkę toczy się z własnym ciałem, psychiką, ogromną presją czasu i przeciwnościami losu. Na tych rajdach nie wygrywa moc silnika, jego prędkość maksymalna, czy szybkość wyciągarki. Tu liczy się przede wszystkim doświadczenie i zgranie zawodników tworzących zespół. Dlatego zawody te cieszą się tak ogromną popularnością i uznaniem ludzi offroadu oraz firm działających w tej branży. Dzięki temu od narodzin Przeprawowych Mistrzostw Polski oraz Przeprawowego Pucharu Polski cyklom tym towarzyszą prestiżowe firmy sponsorskie.
 
W sezonie 2017 Sponsorem Tytularnym największych rangą zawodów przeprawowych dla quadów została firma 4x4 Terenowiec Sp. z o.o., która ufundowała tak znakomite nagrody, jak światowej klasy wyciągarki Superwinch, oświetlenie LED PowerLight i liny syntetyczne PowerLine. Z kolei rolę Sponsora Głównego sprawować będzie marka Castrol, którą reprezentować będzie lokalny przedstawiciel – firma ARGE Paliwa Sp. z o.o. Oni również przygotowali wspaniałe nagrody, które z pewnością ucieszą zawodników. W gronie nowych sponsorów znalazł się także polski producent środków czyszczących Tenzi MUDoff oraz sklep Autoradia.pl – Oficjalny Dystrybutor interkomów FreedConn. Pula nagród zawiera również prezenty od wyłącznego importera opon do quadów i motocykli offroadowych marki Maxxis – sklepu oponyquad.pl, który co roku cieszy nas swoją obecnością na rajdach organizowanych przez ATV Polska oraz PZM. 
 
Wśród sponsorów nie zabraknie także polskiego dystrybutora pojazdów BRP/Can-am. W tym roku firma Taurus Sea Power objęła szczególną opieką osoby kochające turystykę quadową. Dla nich właśnie przygotowano oddzielną klasę Can-am Travel, łączącą doskonalenie technik jazdy quadem oraz odkrywanie niezwykle ciekawych miejsc Polski pod opieką lokalnych przewodników. 
 
Can-am_Travel_ATV_Polska_2017.png
 
Wszystkim quadowcom, którym sprzęt odmówi z jakiegoś powodu posłuszeństwa, pomoc nieść będzie serwis MOTO-MOTO, który w tym sezonie będzie sprawować opiekę nad Strefą Serwisową. Jeśli natomiast ktoś będzie miał problemy z nawigacją, to o pomoc zwrócić się będzie mógł do przedstawiciela firmy GARMIN. Przed rozpoczęciem rajdu odbędzie się szkolenie z obsługi nawigacji oraz prezentacja najnowszych produktów światowego lidera w produkcji odbiorników GPS. 
 
Ogromny potencjał Przeprawowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski ATV dostrzegają nie tylko firmy sponsorskie z branży offroadu, ale także przedstawiciele prasy. Podobnie jak w roku ubiegłym Magazyn Quadmania.pl - Patron Medialny Przeprawowych Mistrzostw i Pucharu Polski ATV PZM 4x4 Terenowiec jest fundatorem pucharu oraz nagrody specjalnej dla najlepszego teamu debiutującego w Przeprawowym Pucharze Polski 2017. Ponadto naszym zawodom patronują także redakcje Off-road.pl, Terenowo.pl oraz Ścigacz.pl.
 
Zachęcamy do śledzenia strony www.atvpolska.pl oraz naszego facebook’owego profilu dostępnego pod adresem www.facebook.com/PSC.ATVPolska