MoneyWell Investment Kager Super Rally - Sand Edition – Runda III
MoneyWell Investment Kager Super Rally - Sand Edition – Runda III
3/1/dbd17708_Super_Rally_4.jpg
MoneyWell Investment Kager Super Rally - Sand Edition – Runda III
Bukowno, 3-5.06.2016
 
Sand Edition - piachy pokonane! 
Ponad siedemdziesiąt załóg rywalizowało w piaskowej rundzie na wspaniałych terenach w Bukownie. Puchar Can-Am i rekordowa ilość załóg w klasie SSV uatrakcyjniły rywalizację.  
Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta - Mirosław Gajdziszewski.
 
Faworyci nie zawiedli podczas III Rundy MoneyWell Investment Kager Super Rally - Sand Edition rozegranej w małopolskim Bukownie. W najszybszej stawce samochodów drugi raz z rzędu pierwszy stopień podium wywalczyła załoga Jacek Soboń / Marcin Żukowski. 
Warto wspomnieć, że załoga „Japa Team” ma już na swoim koncie drugie zwycięstwo na piachach w Bukownie. Ich zmota z jednostką napędową Hondy S2000 wydaje się być bardzo konkurencyjna w sezonie 2016.
Kilka dni przed imprezą aura nie oszczędzała organizatorów serwując chwilami nawet grad. Soczyste ulewy zamieniły piaszczysty, pustynny obraz w piękną zieloną oazę, a piaszczysta trasa zrobiła się dużo twardsza i przejezdna dla aut, nawet na jednym napędzie. Część z ubiegłorocznych OT (Odcinków Testowych) pokrywała się, ale pokonywana była w odwrotnym kierunku, co diametralnie zmieniło jej walory. W sobotnim i niedzielnym słońcu suszony piach szybko stał się grząską mąką. Zapowiadany pustynny klimat Sand Edition uatrakcyjniła woda przecinając trasę jednego z OT, drobnym strumykiem.      
Na starcie pojawiła się rekordowa ilość załóg w klasie SSV i znacznie ubarwiła widowisko, a było na co popatrzeć. Na dość szybkim fragmencie wiodącym przez las znajdowała się niespodzianka w postaci pokaźnych rozmiarów kałuży. Pojazdy SSV niemalże przelatywały przez wodną przeprawę chlapiąc wodą, a z czasem i błotem na kilkanaście metrów. Kilka załóg samochodowych w tym miejscu ugrzęzło i w ruch poszły kinetyki wspomagane dobrymi radami kibiców. Zawodnicy klas moto i quad szukali możliwości ominięcia przeszkody więc pobliskie zarośla nieco zubożały, a kilku z nich otrzymało karę czasową. Po przejeździe drugiej sekcji, wody zdecydowanie ubyło, pozostała jedynie w koleinach, a po bokach wszystko zostało otynkowane błotem z piachem. Zacięta rywalizacja obfitowała też w liczne awarie sprzętu, który tradycyjnie podczas imprezy w Bukownie poddawany jest konkretnej próbie wytrzymałości. Nie bez powodu mówi się, że gdy auto przetrwa rundę w Bukownie to przejedzie pozostałe rajdy. Tym razem ekstremalnego słońca nie było, ale spod kilku masek buchnęła para, a głowice zdawały się wydobywać jakieś jęki. Być może obędzie się bez spawania i ich planowania. 
Klasa Moto przebiegała pod dyktando Damiana Musiała z Podkarpacia, któremu tempa nie mógł dotrzymać nawet Hubert Dzianok - stary wyga z bogatym doświadczeniem w rajdach enduro, który wycofał się z niedzielnej rywalizacji. Damian uzyskał również najlepszy czas wśród wszystkich startujących pojazdów. W klasie Quad 2x4 do formy wrócił Przemysław Dąbek i pokonał bardzo szybkiego Mirosława Wojnowskiego zwycięzcę poprzednich dwóch rund. To jasna zapowiedź, że będziemy świadkami ostrej walki w nadchodzących rundach. Klasa Quad 4x4 kolejny raz padła łupem Macieja Isbrandta, który pokonał 31 rywali w swej klasie i to on odebrał także puchar i zestaw atrakcyjnych nagród w klasyfikacji Pucharu Can-Am, wspieranego przez Taurus Sea Power - importera marki Can-Am. Należy również wspomnieć, że dziesięć pierwszych miejsc w klasie quad 4x4 zdominowane były właśnie przez pojazdy marki Can-Am. Mocną stawkę klasy SSV rozgromił znany przed laty, z wyścigów motocyklowych Xavier Retat, a trzecie miejsce zajął jego syn Nicolas. Puchar markowy Can-Am w klasie SSV wywalczył Łukasz Łach. Jedyny rodzynek ważący grubo, powyżej 3,5 tony to tradycyjnie Unimog Wojtka Bodzionego. Załoga Bodziony / Gwizdowski regularnie zbiera punkty i niebawem zapewnią sobie wysoką przewagę nad pozostałymi, szybszymi ciężarowcami. Najwolniejsza stawka aut - Sport do 150 KM to zwycięstwo doświadczonej załogi Kamil Matyasik / Piotr Raj. Klasę pojazdów Sport powyżej 150 KM wygrał Robert Rożek z pilotem Marcinem Mrozem. Dużo emocji budziła rywalizacja mocniejszych aut klasy Super Sport do 150 KM. Oryginalna karoseria z podwoziem UAZ Waldemara Niezabitowskiego, którego pilotował Mateusz Szymański zajęła najwyższy stopień podium. Potwory Super Sport z mocami grubo powyżej 150 KM ograł wspomniany wyżej „Japa Team” - Jacek Soboń / Marcin Żukowski. 
Już w lipcu załogi rywalizujące w serii MoneyWell Investment Kager Super Rally spotkają się na nowych trasach w Wąchocku, gdzie zapowiada się kawał dobrego rajdu!
 
Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: MoneyWell Investment, Kager, Miasto Bukowno, Straż Pożarna w Bukownie, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am, PerfectMoto, iXXL Studio Reklamy Kielce, NTT System, Manta, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, 4×4 Terenowiec, JP Oils ­ Eneos, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team, Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Knapmotor, MercedesAutoCentrum.pl.
 
fot. Łukasz Łazarz
 
Super_Rally_24.jpg Super_Rally_23.jpg Super_Rally_22.jpg Super_Rally_18.jpg Super_Rally_17.jpg Super_Rally_16.jpg Super_Rally_6.jpg Super_Rally_5.jpg Super_Rally_4.jpg Super_Rally_3.jpg