III runda Przeprawowego Pucharu Polski
III runda Przeprawowego Pucharu Polski
7/31baa96e_plakat_PPP_ATV.jpg

W ostatni weekend odbyła się ostatnia runda Przeprawowego Pucharu Polski organizowanego przez ATV Polska. Taurus wraz z BRP mieli przyjemność być sponsorem głównym całego cyklu. Szczególnie, że ilość quadów Can-Am z rundy na rundę była coraz większa, co napawa nas optymizmem przed kolejną edycją Przeprawowego Pucharu Polski. 

Trzecią rundę Przeprawowego Pucharu Polski można scharakteryzować krótki sformułowaniem - mnóstwo deszczu, wody, błota, kamieni i 15 godzin bez przerwy na quadach!!! 

Tomasz Sitarek (klasa ATV Sport Extreme) i Marcin Bożałek (klasa ATV Sport Adventure) – to nazwiska osób, do których trafił Puchar Polski w quadowych przeprawach! To oni zgromadzili największą liczbę punktów w swoich klasach podczas trzech tegorocznych rund Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch.  
 
Poligon Drawski przedstawił swe oblicze uczestnikom finałowej rundy największego w Polsce rajdu przeprawowego niemal w całej okazałości. Z jednej strony doprowadzał zawodników do granicy sił i wytrzymałości, by później dać im odetchnąć na długich, szerokich, piaszczystych czołgówkach, na których quady mogły rozwinąć prędkość nawet ponad 100 km/h. Zacięta rywalizacja toczyła się również na torze off-roadowym w pobliżu Drawska Pomorskiego, który to tor powstał dzięki zaangażowaniu  gminy Drawsko Pomorskie w rozwój turystyki off-roadowej. Na torze, w  wyznaczonej specjalnie Strefie Kibica, miłośnicy off-roadu na przygotowanych wspólnie ze  Stowarzyszeniem „Drawsko Pomorskie 4x4” niezwykle widowiskowych oesach mogli obserwować zmagania najlepszych zawodników w Polsce. 
 
Trochę statystyk:
 • Łączna ilość pojazdów w każdej rundzie:
  • I runda - 89
  • II runda - 55
  • III runda - 91
 • Ilość pojazdów Can-Am w każdej rundzie:
  • I runda - 13
  • II runda - 22
  • III runda - 24

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć, natomiast po pełną fotorelację z zawodów zapraszamy na stronę ATV Polska oraz nasz profil na Facebooku:

PPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1716.jpgPPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1518.jpg PPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1630.jpgPPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1456.jpg PPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1450.jpg PPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1382.jpg

PPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1305.jpg PPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1167.jpgPPP_AtvPL_Drawsko_Pomorskie_runda_3_1142.jpg